ZADZWOŃ DO NAS +48 690 301 690 LUB NAPISZ maciej@parasolubezpieczeniowy.pl

Ubezpieczenia komunikacyjne


Obowiązkowe ubezpieczenie OC
Jest skierowane do osób fizycznych, prawnych, a także jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, będących właścicielami bądź posiadaczami pojazdów mechanicznych. Jest ono obowiązkowe dla wszystkich właścicieli aut dopuszczonych do ruchu w Polsce i obejmuje szkody związane z udziałem pojazdu w ruchu drogowym, których następstwem są m.in. uszkodzenia, zniszczenia mienia lub utrata zdrowia przez uczestników kolizji lub wypadku.

Autocasco - AC
Dobrowolne ubezpieczenie chroniące właściciela pojazdu przed nieprzewidywanymi kosztami powstałymi w wyniku uszkodzenia lub kradzieży pojazdu, a także w takich sytuacjach jak np. stłuczka, akty wandalizmu, utrata pojazdu w wyniku powodzi lub pożaru. Ubezpieczenia AC zapewnia w momencie powstania tych okoliczności pokrycie kosztów naprawy bądź gwarantuje odszkodowanie zgodne z sumą ubezpieczenia. Ubezpieczenie AC występuje również w wersji Mini-casco przeznaczone dla właścicieli starszych pojazdów.

Assistance
Jest to dobrowolne, dodatkowe ubezpieczenie samochodu, które gwarantuje szybką pomoc w wielu trudnych sytuacjach np. w razie awarii auta, kradzieży, itp. Pomoc w takich sytuacjach jest zapewniona przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu na terenie całej Polski, a także poza jej granicami. W zależności od oferowanego pakietu ubezpieczenie Assistance może zagwarantować pomoc w przypadku braku paliwa, uszkodzenia lub przebicia opon, czy też awarii akumulatora. Zakres polisy może obejmować też samochód zastępczy bądź organizację dalszej podróży w przypadku kolizji lub kradzieży.

Szyby/Opony
Dostępne są ubezpieczenia na wypadek stłuczenia lub uszkodzenia szyb samochodowych, a także uszkodzenia opon lub felg samochodowych.

Ubezpieczenia komunikacyjne można ponadto rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenia takie jak: Ochrona Utraty Zniżek, BLS, NNW kierowcy i pasażerów i inne.